#EvdenDeğiştir – Derin Yoksulluk Ağı
Derin Yoksulluk Ağı Logosu
dya facebook hesabı e-posta gönder dya twitter hesabı dya instagram hesabı dya instagram hesabı

#EvdenDeğiştir

Bizler derin yoksulluğun sistematik bir eşitsizlik ve ayrımcılık durumu olduğuna inanıyoruz. Bu nedenle yoksulluğun ortadan kaldırılmasının ancak herkesin insan haklarına erişebilmesi ve kaynakların toplumun tüm paydaşları arasında adaletli bir şekilde dağılması ile mümkün olacağına inanıyoruz. Günlük işlerde, güvencesiz bir şekilde çalışan, işten çıkartılan, ücretsiz izne ayrılan ve en temel hakları olan gıdaya erişemeyen kişilere Acil Müdahale ve Dayanışma ilkelerimiz doğrultusunda gıda, bebek bezi, maması ve temizlik ürünleri desteği sağlıyoruz.

Fonzip üzerinden yapacağınız bağışlar DYA tarafından tespit edilmiş hanelere gıda, bebek bezi, maması ve temel bakım malzemeleri satın alabilecekleri kartlara aylık olarak yükleniyor.

Siz de dayanışma çemberine katılarak derin yoksulluk koşullarında yaşayan hanelerin bir aylık ihtiyacı olan temel gıda, kahvaltılık, meyve sebze, maske ve temizlik ürünlerine erişimlerine destek olun. Sürece dair deneyiminiz, öneri ve şikayetleriniz için destekçi deneyim formunu doldurabilirir, info@acikalandernegi.org adresine email atabilirsiniz.

Bebek & Çocuk Bakımı
Bebek bezi ve maması kullanılan bir hanenin aylık ortalama gideri için destek
300 TRYAz Fertli Hane
Dört kişi ya da daha az kişinin yaşadığı bir hanenin aylık temel gıda, meyve sebze ve temel bakım ürünleri gideri için destek
450 TRY

Çok Fertli Hane
Dört kişiden fazla kişinin yaşadığı bir hanenin aylık temel gıda, meyve sebze ve temel bakım ürünleri gideri için destek
600 TRY

Haziran 2022 – Dayanışma kampanyası ile ulaştırılan destekler:

Mayıs 2022 – Dayanışma kampanyası ile ulaştırılan destekler:

Nisan 2022 – Dayanışma kampanyası ile ulaştırılan destekler:

Mart 2022 – Dayanışma kampanyası ile ulaştırılan destekler:

Şubat 2022 – Dayanışma kampanyası ile ulaştırılan destekler:

Ocak 2022 – Dayanışma kampanyası ile ulaştırılan destekler: