S.S.S – Derin Yoksulluk Ağı
Derin Yoksulluk Ağı Logosu
dya facebook hesabı e-posta gönder dya twitter hesabı dya instagram hesabı dya instagram hesabı

S.S.S

Faaliyetleriniz neler?

Araştırma & İnsan Hakları İzlemesi: Derin yoksulluk koşullarında yaşayan bireylerin maruz kaldığı insan hakları ihlallerini araştırmak ve izlemek üzere saha görüşmeleri yapılmakta, bilgi notu, araştırma raporu ve kitapçıklar yayınlanmaktadır.Evden Değiştir Kampanyası: Pandemi ile birlikte günlük işlerde güvencesiz bir şekilde çalışan, temel gıda ve bakım malzemelerine erişemeyen bireylerin acil ihtiyaçlarını karşılayabilmek üzere başlatılan bu dayanışma kampanyası ile her ay İstanbul içerisinde 300’den fazla haneye düzenli destek gitmekte, acil durumlarda fatura ve kira desteği de sağlanmaktadır.

Uzaktan Eğitim Desteği: Uzaktan eğitime katılmakta ve takipte güçlük çeken öğrencilerin desteğe ihtiyaçları olduğu noktada üniversite öğrencisi gönüllüler ile ders takibi, matematik, fen, türkçe gibi alan derslerinde ek ders ve kitap okuma atölyeleri düzenlenmektedir. Bu atölyelerden ilkokul, ortaokul ve lise düzeyinde 114 çocuk faydalanmaktadır.

Destek göndereceğiniz kişilere nasıl ulaşıyorsunuz?
Destekçilerin ve yerel örgütlenmelerin yönlendirmeleri ve bireylerin bizzat başvurusu üzerine saha ve telefon görüşmeleri ile DYA tarafından tespit edilen hanelere destek gitmektedir.

Hangi il/ilçelerde aktifsiniz?
DYA İstanbul Anadolu yakasında ağırlıkı olarak Ataşehir, Çekmeköy, Ümraniye, Sancaktepe, Pendik; Avrupa yakasında ise ağırlıklı olarak Şişli, Beyoğlu, Fatih, Esenyurt ilçelerinde aktif olarak çalışmaktadır.

Nasıl destekçi/gönüllü olabilirim?
#EvdenDeğiştir kampanyası ile derin yoksulluk yaşayan hanelere gıda, temel bakım, bebek bezi ve maması desteği sağlayabilir, DYA organizasyonel ve kurumsal ihtiyaçlarına destek olabilir, ya da çeşitli alanlarda gönüllülük yapabilirsiniz. Detaylı bilgi için ‘Dayanışmaya katıl’ menüsünü ziyaret ediniz.