S.S.S – Derin Yoksulluk Ağı
Derin Yoksulluk Ağı Logosu
dya facebook hesabı e-posta gönder dya twitter hesabı dya instagram hesabı dya instagram hesabı

S.S.S

Faaliyetleriniz neler?

Araştırma & İnsan Hakları İzlemesi: Derin yoksulluk koşullarında yaşayan bireylerin maruz kaldığı insan hakları ihlallerini araştırmak ve izlemek üzere saha görüşmeleri yapılmakta, bilgi notu, araştırma raporu ve kitapçıklar yayınlanmaktadır.Evden Değiştir Modeli: Pandemi ile birlikte günlük işlerde güvencesiz bir şekilde çalışan, temel gıda ve bakım malzemelerine erişemeyen bireylerin acil ihtiyaçlarını karşılayabilmek üzere başlatılan bu dayanışma modeli ile veritabanımızda yer alan hanelere düzenli olarak dijital market kodları gönderilerek gıda desteği, dönemsel olarak kıyafet ve kırtasiye desteği sağlanmakta, sosyal hizmet uzmanlarının takip ve yönlendirmeleri ile de haneye özel destekler (kira, fatura, ilaç veya eşya gibi) sağlanmaktadır.

Destek göndereceğiniz kişilere nasıl ulaşıyorsunuz?
Destekçilerin ve yerel örgütlenmelerin yönlendirmeleri ve bireylerin bizzat başvurusu üzerine saha ve telefon görüşmeleri ile DYA tarafından tespit edilen hanelere destek gitmektedir. Hanelerin nasıl önceliklendirildiği ve destek süreçlerine dair detaylı bilgi için Ayni Destek Kılavuzu‘nu inceleyebilirsiniz.

Düzenli bağışımı nasıl iptal edebilir/güncelleyebilirim?
Güncelleme/iptal talebinizi açıklayan kısa bir açıklama ile “info@acikalandernegi.org” adresine email atabilirsiniz, ardından güncelleme/iptal işleminiz gerçekleştirilecek ve e-posta ile bilgilendirileceksiniz.

Hangi il/ilçelerde aktifsiniz?
DYA İstanbul Anadolu yakasında ağırlıklı olarak Ataşehir, Çekmeköy, Ümraniye, Sancaktepe; Avrupa yakasında ise ağırlıklı olarak Şişli, Beyoğlu, Fatih ilçelerinde çalışmaktadır.

Nasıl destekçi/gönüllü olabilirim?
#EvdenDeğiştir modeli ile derin yoksulluk yaşayan hanelere market kodu desteği sağlayabilir, DYA organizasyonel ve kurumsal ihtiyaçlarına destek olabilir, ya da çeşitli alanlarda gönüllülük yapabilirsiniz. Detaylı bilgi için ‘Dayanışmaya katıl’ menüsünü ziyaret ediniz.