Müzik-Sen’in verilerine göre pandeminin başından beri en az 100 müzisyen intihar etti. – Derin Yoksulluk Ağı
Derin Yoksulluk Ağı Logosu
dya facebook hesabı e-posta gönder dya twitter hesabı dya instagram hesabı dya instagram hesabı

Müzik-Sen’in verilerine göre pandeminin başından beri en az 100 müzisyen intihar etti.

Derin Yoksulluk Ağı olarak İstanbul Müzik ve Sahne Sanatçıları Derneği ile birlikte pandemi nedeniyle bir seneden fazla süredir çalışamayan; keman, org, piyano, klavye, bağlama, gitar, bateri, davul, darbuka, zurna, ney, def çalan; solistten, ilüzyoniste, ışıkçıdan tiyatrocuya 100'den fazla sahne sanatçısı ile görüştük.

Düzenli destek alamıyor, elektrik, su, doğalgaz faturası ve evsizlikle, yoksullukla mücadele ediyorlar. Bir kısmı arkadaş ya da akrabalarının evine taşınıyor. Bir kısmı ise enstrümanlarını satışa çıkardıklarını anlatıyor. Değişen yaşam koşullarının onların ruh sağlığını bozduğunu, umutsuz, çaresiz ve tükenmiş hissettiklerini, bu süreçte kendi stratejilerini geliştirmek zorunda kaldıklarını söylüyorlar.

Biz bu olağanüstü süreçte üzerimize düşenin dayanışma olduğuna inanıyoruz. Mart ayı içerisinde İstanbul'da 22 ilçede 100 müzisyene ve ailesine gıda ve fatura desteğini dayanışma ile sağladık.

İlçeler;Avcılar, Ataşehir, Bağcılar, Bahçelievler, Bakırköy, Başakşehir, Beykoz, Beylikdüzü, Beyoğlu, Büyükçekmece, Esenler, Esenyurt,Eyüp, Fatih, Gaziosmanpaşa, Kağıthane, Küçükçekmece, Maltepe, Sarıyer, Sultangazi, Şişli, Zeytinburnu